EfectFit

Chudnutie - Intervalový tréning

Z tohto typu tréningu môže hlavne ťažiť už športujúca časť populácie. Na tento typ aktivity je dobré mať už svalový a silový základ a aj zvládať aeróbny tréning. Čo je to vlastne intenzívny intervalový tréning? Označuje sa aj ako HIIT z anglického High Intensity Interval Training. Jedná sa o striedanie zaťaženia s oddychom alebo o striedanie cvičenia s vyššou a nižšou intenzitou v pravidelných intervaloch. Formou HIIT môže byť napríklad aj crossfit, kruhový tréning, beh (šprint), skákanie na švihadle, veslovanie, bicykel či thaibox.

Hlavné výhody intervalového tréningu sú ušetrený čas a vysoká efektivita pri budovaní svalov aj spaľovaní tukov zároveň, zlepšenie celkovej kondície a zvýšené uvoľňovanie rastového hormónu. Ďalšou výhodou HIIT je dostavenie sa potréningového efektu cvičenia v podobe spaľovania tuku 24-48 hodín po tréningu. Ako si postaviť HIIT tréning? Jednoducho. Čas zaťaženia v porovnaní s odpočinkom by sa mal pohybovať v rozsahu 1:3

Príklad tréningu:

A : Kettlebell swing 10 sérií - 15 sekúnd cvičíš naplno a 45 odpočívaš

B: Beh hore schodmi 10 sérií - 20 sekúnd bežíš čo najrýchlejšie a 60 odpočívaš

Prvý
tréning

Martin stavia tréningový proces na základe cieľov a individuálnych možností klienta. Medzi ciele, ktoré spolu napĺňajú, spadá napr. chudnutie, formovanie postavy, zlepšenie kondície a držania tela. Rovnako je vyhľadávaný aj klientmi, ktorých trápia bolesti chrbta, krčnej chrbtice alebo majú skoliózu, scheuermannovu chorobu a chcú športovať bez obmedzení.

Vzdelanie: FTVŠ - kondičné trénerstvo

Úvodná konzultácia zdarma

0905 339 959 info@efectfit.sk