EfectFit

Ako prebieha bežecký úvodný tréning?

Zaujal vás niektorý z článkov alebo ste sa len jednoducho dozvedeli o našej bežeckej akadémii z internetu? Či od známeho a chceli by ste to vyskúšať? Tak poďme nato!

Ozvete sa a dohodneme si termín :) Vo väčšine prípadov sme schopní sa takmer na 100% prispôsobiť klientovi a jeho časovým možnostiam. V telefonáte Vám bude vysvetlené, kde sa tréning bude konať, čo všetko si máte priniesť a ďalšie dôležité pokyny.

Na dohodnutom mieste, v dohodnutom čase vás bude tréner vopred čakať. Preto sa nemusíte báť, že zablúdite alebo k nám netrafíte.

Prvý tréning je zdarma a je skôr informatívny ako záťažový. To však neznamená, že sa nespotíte, nemusíte mať obavy.

  • Po úvodnom rozhovore s trénerom, v ktorom zistí čo najviac informácii o Vás a Vašom zdravotnom stave, sa zoznámite s areálom štadióna a ľahko sa rozbeháte.
  • Nasleduje rozcvička, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou tréningu.

Tréner vám vysvetlí, ktorý cvik je na čo určený a kedy je dobré ho zaraďovať.

  • Bežecká abeceda - cvičenia, ktoré sa zaraďujú do prvej časti tréningu. Slúžia nám na lepšie zahriatie tela a postupné aktivovanie celého pohybového aparátu.
  • Ľahká rovinka na rozbehanie - beh v tempe cca 70% na vzdialenosť približne sto metrov.

Po absolvovaní týchto krokov bude váš organizmus dostatočne pripravený a zahriaty na to, aby sme sa mohli plne sústrediť na výkon.

Tréner podľa cieľa daného cvičenca určí, čo bude vhodné na prvom tréningu aplikovať. Je totižto rozdiel, či pracujeme s úplným začiatočníkom alebo pokročilým alebo klientom, ktorý chce schudnúť či zdokonaliť svoju techniku.

Tréning trvá 60 minút, niekedy dlhšie - všetko je prispôsobené individuálnym potrebám klienta. Na konci tréningu telo ukľudníme záverečným doklusom a strečingovými cvičeniami, ktoré sú nevyhnutné na regeneráciu a dôležité pre celkové upokojenie organizmu.

Na záver si s trénerom odovzdáte spätnú väzbu, či bolo všetko v poriadku a dohodnete ďalší termín.

Do skorého videnia na úvodnom tréningu! :)

Prvý
tréning

Lepšie si raz zabehať
ako to stokrát odložiť

Niekoľko ročná prax v obore. Práca s mládežou a výsledky na slovenskej aj európskej úrovni. Tréner atletického oddielu Slávia STU Bratislava, kde sa minulý rok stal trénerom roka. Individuálny prístup prispôsobený konkrétnym požiadavkám klienta. Odborné poradenstvo v bežeckej sfére pre začiatočníkov ale aj pre pokročilých či pretekárov.

Vzdelanie: FTVŠ - odbor trénerstvo atletiky 0905 339 959 info@efectfit.sk