Cvičenie po úrazoch a operáciach

Medzi najčastejšie úrazy a operácie, s ktorými sa naši fyzioterapeuti stretávajú, patria:

  • úrazy a operácie kolena, menisku, predný skrížený väz
  • úrazy a operácie ramena
  • operácie bedrového kĺbu

S cvičením, rehabilitačnými cvikmi, treba začať čo najskôr, už prvé dni po operácii. Pri úrazoch je to individuálne a záleží od závažnosti, rozsahu, operačnom prístupe a pod. Odborné cvičenia s fyzioterapeutom pomáhajú zotaviť sa zo zranenia resp. operácie rýchlejšie a bez možných následkov. Rovnako je potrebné obnoviť správnu funkciu daných segmentov, aby bol návrat po úraze či operácii do bežného života čo najrýchlejší.  

Pred začiatkom fyzioterapie je pre jej úspešnosť nevyhnutné odobratie vstupnej anamnézy. To sú detailné informácie o vašom probléme o jeho stave, ako vznikol, ako vplýva na vaše denné aktivity a jeho klinický obraz. Jeho hlavnou časťou je vyšetrenie pohyblivosti a mechaniky oblasti, na ktorej základe je určená prognóza a postup liečby. Spolu sa naučíme cviky a povieme špecifiká danej problematiky a ako ich úspešne pretaviť do každodenného pohybu, aby bola rekonvalescencia čo najefektívnejšia. Po ukončení rehabilitácie je v našich fitness centrách potom možné plynule prejsť do funkčného tréningu pod dohľadom osobného trénera.

Ak ste teda prekonali zranenie kolena, ramena, bedrového kĺbu či iné, radi vám naši fyzioterapeuti pomôžu, neváhajte nás kontaktovať. Absolvovanie riadnej rehabilitácie pod dohľadom fyzioterapeuta je po zranení či úraze skutočne kľúčové.

Službu vykonávajú diplomovaní fyzioterapeuti.

Cvičenie na odporúčanie lekára.

blog