Chcem schudnúť a spevniť

Čo mám robiť, aby som schudol, vyformoval a spevnil postavu? Čo mám jesť? Aký typ tréningu si mám vybrať, ktorý je pre mňa najvhodnejší? Ako často je treba vykonávať pohybovú aktivitu? Ktoré cvičenia sú najefektívnejšie na formovanie tej alebo onej partie- koľko opakovaní, sérií a aký interval odpočinku zvolím?

S týmito a ďalšími otázkami sa dennodenne my osobní tréneri stretávame, a preto považujeme chudnutie resp. spevnenie postavy za jeden z najčastejších cieľov našich potenciálnych klientov, Vás. Našou úlohou je nielen zodpovedať na vyššie otázky, ale taktiež efektívne využiť váš čas vo fitness centre, keďže ho v dnešnej dobe máme všetci tak málo. Pre laika je veľmi ťažké zistiť, či je tréningový proces kvalitný, primeraný a cielený k výsledku. Každý určite pozná, ako bol v novootvorenom fitness centre cez cestu a chválil sa na druhý deň kamarátom, ako sa zničil a teraz nevie ani chodiť- to bol „super tréning“.

Je to naozaj tak? Je kvalitný tréning taký, po ktorom nevládzete chodiť- naozaj takto viacej schudnete? Pravdupovediac zničiť vás na tréningu dokáže každý, ale zlepšiť- to už je umenie.

Ak nemáte žiadne resp. malé skúsenosti s cvičením vo fitnesscentre a chcete schudnúť, najideálnejšie je osloviť odborníka- osobného trénera. Osobný tréner s vami na úvodnom tréningu spraví anamnézu, otestuje, zistí základné informácie a poradí aký typ tréningu je vhodný- či budete ťažiť zo silového, aeróbneho, kruhového alebo intenzívneho intervalového tréningu. Osobný tréner by však v prvom rade mal identifikovať na akej úrovni kondície sa nachádzate a v akom stave je váš pohybový aparát. To znamená, že možno sa budete prvý mesiac učiť techniku základných cvičení a osvojovať si správne pohybové vzory, odstraňovať disbalancie- aby ste sa do budúcna vyhli zraneniam- a až následne začnete s redukčným programom. V EfectFit fitness centrách osobní tréneri prihliadajú rovnako na zdravotný aspekt cvičenia ako aj jeho vizuálny efekt formovania postavy.

blog