EfectFit

"Neosobný" osobný tréner vol.3

Už by asi stačilo zo súdka "profi" trénerov, ktorých sme spomínali v posledných dvoch článkoch. Teraz skúsme prejsť na druhú stranu trénerov. Na stranu trénerov, ktorí študujú, majú vychodené športové školy, pravidelne sa zúčastňujú na školeniach a seminároch. Rovnako ako sa vzdelávajú sami, snažia sa niečo naučiť aj svojich klientov a nielen im diktovať cvičenia. Pointou je, ak klienti chápu čo a prečo robia vo fitku, je väčšia pravdepodobnosť, že to budú správne pretavovať do bežného života, prípadne si zacvičia aj sami doma.

Takéhoto trénera sa môžete kľudne spýtať, ako s vami bude postupovať pri plnení vašich cieľov. Myslím, že nebude vôbec zaskočený a bude v tom mať úplne jasno. Už pri samotnom tréningu môžete použiť čarovné slovíčko "prečo". Sami uvidíte, či tréner tápa, vymýšľa si alebo vie,  či má toto alebo ono cvičenie pre vás zmysel. Tým pádom máte nakročené k rýchlejšiemu výsledku a môžete čakať vyššiu efektivitu samotného tréningu. Pokiaľ tréner presne vie, čo má s vami robiť, nestráca čas na nepotrebných veciach a naopak, vie čomu venovať vyššiu pozornosť.

Ďalším pozitívnym znakom je, ak vás tréner na druhom tréningu rovno nepošle pod činku drepovať 50kg alebo skákať na 120cm debnu bez dostatočného vysvetlenia techniky. Rovnako aj počas vykonávania cvikov vás bude kontrolovať,  či to skutočne robíte správne. Vážte si osobných trénerov, ktorí vás po mesiacoch, dokonca aj rokoch, dokážu pozorovať a upozorniť alebo vylepšiť nejaký detail v technike. To znamená, že mu nie ste ľahostajný vy a ani vaše zdravie-  vie ako má cvičenie vyzerať a chce vás to naučiť!

A samozrejme, v neposlednom rade by ste si s trénerom mali sadnúť aj osobnostne a cítiť sa v jeho prítomnosti komfortne. Nemusíme si klamať, že niektoré náročné dni pre klientov plníme aj úlohu psychológa :)

Prvý
tréning

Lepšie si raz zacvičiť
ako to stokrát odložiť

Prvý tréning s osobným trénerom je u nás zadarmo a bez záväzkov. Prihláste sa naň prostredníctvom formuláru, telefonicky na 0905 339 959 alebo emailom na info@efectfit.sk. Čas a termín úvodného tréningu zladíme tak, aby vyhovoval obom stranám. Tešíme sa na vás! » Čítaj viac o úvodnom tréningu. «

Komunikovať s Vami bude

Monika

0905 339 959 info@efectfit.sk po - pia 9:00-17:00