SM systém

SM systém je systematickou starostlivosťou o pohybový aparát – zahŕňa nielen rehabilitáciu, ale aj kompenzáciu, prevenciu a kondíciu v jednom metodickom postupe. SM systém vychádza z funkčnej anatómie človeka a vysvetľuje, ako sa zapájajú jednotlivé svaly, svalové skupiny do jedného celku pri pohybe. SM systém sa skladá z dvoch hlavných podstát, stabilizácia a mobilizácia chrbtice. Pozostáva zo súboru niekoľkých cvičení za pomoci špeciálneho lanka. Účinnosť tejto metódy je založená na vytvorení naťahovacej sily v oblasti medzistavcových platničiek – aktiváciou špirálových svalových reťazcov dosiahneme stabilizáciu chrbtice pri pohybe.

Pre koho je cvičenie SM systém určené a aké sú jeho benefity?

  • predovšetkým pre ľudí s bolesťami chrbta, skoliózou, vyskočenou platničkou ako forma rehabilitácie
  • športovci so svalovými nerovnováhami spôsobenými jednostraným zaťažením
  • odstraňuje svalové disbalancie a iné rušivé vplyvy pohybového aparátu
  • náprava skrátených či oslabených svalov u bežnej populácie spôsobených sedavým a ľahostajným spôsobom života
  • skvalitňuje a upravuje pohybový stereotyp

Najlepšie výsledky cvikov sú pri nasledovných diagnózach:

  • hernia disku (vyskočená platnička)
  • skolióza
  • nešpecifické bolesti chrbta
  • spondylolistéza

Pre optimálny efekt je skutočne nevyhnutné absolvovať viacero hodín pod dohľadom, už iba mierna výchylka tela či pohybu kazí celkový výsledok. Túto skutočnosť si uvedomujeme natoľko, že v EfectFit-e má absolvovaný odborný kurz ukončený certifikátom 9 trénerov.

Rovnako dbáme na kvalitu prevedenia pohybov vďaka individuálnemu prístupu- žiadne skupinové tréningy, kde osobný tréner má na starosti 10 ľudí. Štandardne preferujeme 1on1 cvičenia SM systém, maximálne vo dvojici. Efekt je potom výrazne lepší a dokážeme ľuďom skutočne pomôcť s ich zdravotnými problémami. Pokiaľ nemáte záujem iba o SM systém cvičenie, tréner ho jednoducho a efektívne zakomponovať aj do štandardnej tréningovej jednotky a sledovať tak viaceré ciele. Rovnako si viete u nás vo fitness centre dohodnúť aj blok cvičení SM systém, napr. 3-4 hodiny v kuse, kde vás naučíme potrebné základy pre cvičenie doma.

Úvodná konzultácia pred cvičením SM zadarmo (cvičenie je spoplatnené).

blog