EfectFit

"Neosobný" osobný tréner vol.1

Jednoduchá otázka "Ako spoznám, že je daný osobný tréner vo fitness centre skutočne odborník?" alebo veľká dilema "Ako si vybrať vhodného trénera, ktorý mi skutočne pomôže?" V poslednej dobe v bratislavských fitness centrách vnímame obrovský nárast "neosobných" osobných trénerov. Rozhodli sme sa preto pre Vás pripraviť "manuál", aby ste sa Vy či Vaše zdravie nestali ich obeťou.

V prvom rade je v princípe jedno s akým cieľom prídete za trénerom. Prvé, čo musí vždy spraviť je sadnúť si s Vami a paradoxne nie hneď cvičiť, i keď to od neho logicky očakávame. Súčasťou prvého tréningu musí byť dôkladná anamnéza a rozhovor, kde si osobný tréner o Vás zistí kľúčové informácie, od ktorých sa následne dokáže odraziť pri tvorbe tréningového plánu. Osobný tréner by mal ďalej s Vami absolvovať testovanie pohybového aparátu. Buď využije profesionálnu diagnostiku ako je napr. FMS alebo jeho vlastnú diagnostiku vychádzajúcu z nadobudnutých vedomostí a skúseností. Je to veľmi dobrým znakom profesionality - vie, že začať trénovať bez diagnostiky je ako predpísanie liekov bez vyšetrenia lekárom. Pokiaľ sa stretnete s odborníkom na všetko, ktorý Váš zdravotný stav a stav pohybového aparátu odhadne jedným pohľadom, skúste ísť o dvere ďalej.

Ďalšími špecialistami sú tzv. električkoví tréneri- ráno v električke po ceste do práce zbúchajú jeden tréning, ktorý potom servírujú všetkým klientom celý deň. Pokiaľ cvičíte to isté, čo robil klient Vášho "neosobného" trénera pred Vami a klient po Vás, tento univerzálny tréning pravdepodobne nebude zohľadňovať Vaše špecifické ciele. Samozrejme, ak to nie sú zrovna Vaše jednováječné dvojčatá :) Tréningový proces musí byť cielený k výsledkom jednotlivého a konkrétneho klienta.

V pokračovaní tohto článku sa Vám skúsime priblížiť iných "špecialistov" a identifikovať ďalšie znaky "neosobného" trénera. Ostaňte naladení :)

Prvý
tréning

Lepšie si raz zacvičiť
ako to stokrát odložiť

Prvý tréning s osobným trénerom je u nás zadarmo a bez záväzkov. Prihláste sa naň prostredníctvom formuláru, telefonicky na 0905 339 959 alebo emailom na info@efectfit.sk. Čas a termín úvodného tréningu zladíme tak, aby vyhovoval obom stranám. Tešíme sa na vás! » Čítaj viac o úvodnom tréningu. «

Komunikovať s Vami bude

Monika

0905 339 959 info@efectfit.sk po - pia 9:00-17:00