EfectFit

Bolesti hrudnej chrbtice - mechanická diagnostika vol.1

V minulom texte sme písali o príčine vzniku bolestí chrbtcie a ich odstraňovaní najmä v oblasti krku. Teraz  si povieme viac o bolestiach v oblasti hrudnej chrbtice a vhodných cvičeniach pre jej odstránenie.

Bolesti zo samotnej hrudnej chbtice bývajú pociťované pásovo, v oblasti hrudníka. Ak sa ale bolesť nachádza medzi, alebo pod lopatkami, je to skôr prenesená bolesť z oblasti krku. Pri bolesti v driekovej oblasti budú zase na vine pravdepodobne kríže. Bolesti z hrudnej chrbtice často krát svojim miestom výskytu napodobňujú ochorenia srdca, pľúc, tráviaceho traktu a obličiek.

Počiatok bolestí hrudnej chrbtice sa spája najmä s úrazmi, pri ktorých je prítomná rotácia hrudnej chrbtice. Najčastejšie však vznikajú kvôli dlhodobo udržiavanej vynútenej polohe a zlej postúre. Provokujúcimi faktormi, ktoré spôsobujú bolesť alebo diskomfort, sú ohýbanie, dvíhanie bremien, napriamenie a rotácia. Častokrát sú prítomné problémy so spánkom kvôli nemožnosti nájdenia si vhodnej polohy. Aktivity, ktoré sú spojené s pohybom hrudníka ako napríklad hlboký nádych, kašeľ a smiech, bývajú bolestivé.

V oblasti hrudnej chrbtice je väčšia možnosť výskytu závažnej spinálnej patológie. Nachádza sa tu užší spinálny kanál, a teda herniacie diskov môžu byť v tejto oblasti obzvlášť nebezpečné, keďže vedia spôsobiť útlak miechy. Ak sa príznaky progresívne zhoršujú, prípadne sú spojené s neurogénnymi problémami, je vhodné vyhľadať špecialistu na potvrdenie alebo vylúčenie ich muskuloskeletárneho pôvodu.

Toľko zatiaľ na úvod a v ďalšom pokračovaní si povieme viac o vhodných cvičeniach a postupe liečby či prevencie...

Prvý
tréning

Lepšie si raz zacvičiť
ako to stokrát odložiť

Prvý tréning s osobným trénerom je u nás zadarmo a bez záväzkov. Prihláste sa naň prostredníctvom formuláru, telefonicky na 0905 339 959 alebo emailom na info@efectfit.sk. Čas a termín úvodného tréningu zladíme tak, aby vyhovoval obom stranám. Tešíme sa na vás! » Čítaj viac o úvodnom tréningu. «

Komunikovať s Vami bude

Monika

0905 339 959 info@efectfit.sk po - pia 9:00-17:00